Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

ReklamaLipoliza iniekcyjna

Liposukcja infradźwiękowa

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą systemu Zeltiq

Zabieg kształtujący ciało

Odchudzanie? Poznaj wspaniały świat diety proteinowej doktora Dukana.

Reklama: Nieinwazyjny lifting twarzy

Podsumowanie

Mała inwazyjność, wysoka skuteczność oraz stosunkowo przystępna cena, to powody, które wpływają na to, że lipoterapia iniekcyjna cieszy się niemal na całym świecie coraz większą popularnością. Właściwie z miesiąca na miesiąc rośnie liczba ludzi, którzy zyskują świadomość, że wystarczy zaledwie niecała godzina, by ich wygląd uległ znaczącej poprawie. Konkurencji z lipolizą nie jest w stanie sprostać znacznie droższa, dużo bardziej inwazyjna i ryzykowna metoda, którą jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Jako zabieg iniekcyjny, lipoliza jest także lepiej dostosowana do wymogów nowoczesnej chirurgii plastycznej, która ze statusu subdyscypliny medycznej nieuchronnie przemieszcza się w kierunku zaawansowanej kosmetyki, co dyktowane jest wymogami kulturowymi. Zabiegi o charakterze operacji plastycznych, do których lipoliza bezspornie należy, stają się zabiegami kosmetycznymi dostępnymi dla coraz szerszej rzeszy ludzi. Wraz ze zmianą negatywnych konotacji generowanych przez umiejscawianie lipolizy w domenie operacji plastycznych, znikają także opory i granice mówienia o niej w mediach, co w prostym rachunku przekłada się na zwyżkujące statystyki wykonywania tego zabiegu.

Coraz więcej osób chętnie inwestuje już nie tylko w swoje wykształcenie, ale też w swój wygląd. Operacje plastyczne zaczynają być traktowane trochę jak nauka, ćwiczenia czy zdrowe odżywianie. Przestają być zarezerwowane dla "celebrities", stają się jednym z elementów samodoskonalenia i rozwoju osobistego. Ogromny wpływ ma na to zapewne również fakt, iż są one coraz tańsze, coraz prostsze i wiążą się z coraz mniejszym ryzykiem. Lipoliza, wstrzykiwanie botoksu czy operacja powiększenia piersi nie są już dziś tematami tabu. Nie trzeba się ich wstydzić, nie ma też powodów, by nadmiernie się z nimi obnosić, gdyż stają się czymś normalnym i dostępnym, niemal dla każdego. Świadectwa znanych osób czy takie programy jak, nie tak dawno emitowany w Polsce show "Chcę być piękna", nie tylko zmieniają ogólnospołeczną świadomość na ten temat, ale też oswajają z tym, jeszcze niedawno na ogół traktowanym z dużą rezerwą zjawiskiem.